עידית בנימין

מטפלת ברפואה סינית

רפואה סינית

מהי רפואה סינית

רפואה סינית מורכבת ממגוון שיטות: דיקור סיני, מוקסה, צמחי מרפא, כוסות רוח, תזונה סינית, טווינה, שיאצו, צ'י קונג. היא מטפלת באדם כמכלול ומשתמשת באנרגיה של האדם (צ'י) כדי להחזיר אותו לאיזון ולעזור לגוף להיפתר מהמחלה והכאב. הרופא הסיני מטפל באנשים גם כשאינם חולים כדי למנוע מחלות.

הטיפול ברפואה סינית:
כאבחנה ראשונה אני עושה תשאול מעמיק הכולל שאלות על אורח חיים ועל נושאים כגון עיכול, גינקולוגיה, נשימה ועוד כדי לקבל תמונה מלאה. לאחר מכן אני עושה אבחון פיזיקאלי בעזרת דופק, לשון ואבחנת בטן. לאחר הערכה של כל המרכיבים אלו אני מחליטה איזה טיפול יתאים לך. הטיפול עצמו יכלול לרוב דיקור בשילוב של שיטות מגע, צמחי מרפא לפי הצורך, המלצות לאורח חיים בריא ותרגול נשימות.

כמה טיפולים צריך:
לרוב הבעיות הכרוניות נדרשת סדרת טיפולים כדי להגיע לבריאות מלאה, כמות הטיפולים משתנה על פי חומרת התסמינים, הזמן שעבר ותגובת המטופל.

דיקור סיני

דיקור סיני הוא חלק מהרפואה הסינית המסורתית וכולל החדרת מחטים עדינים לנקודות ספציפיות בגוף. הנקודות ממוקמות לאורך מרידיאנים שהם ערוצי אנרגיה בגופינו, מטרת הטיפול היא להניע את אנרגית החיים, הצ'י, ולגרום לגופינו לרפא את עצמו. הנקודות נבחרות לאחר תשאול מעמיק.

בקליניקה שלי אני מציעה תכנית טיפול מותאמת אישית לצרכים האישיים שלך. במהלך הביקור הראשון שלך אערוך הערכה בריאותית יסודית כדי לקבוע את הגורמים הבסיסיים לתסמינים שלך, משם אפתח תכנית טיפול הכוללת דיקור סיני, רפואת צמחי מרפא ושיטות אחרות כדי לעזור לך להשיג בריאות ואיכות חיים טובה יותר.

צמחי מרפא

במשך אלפי שנים משתמשים המטפלים הסיניים בצמחים סיניים בהצלחה. רפואת הצמחים התפתחה מאוד במשך השנים וכיום היא מכילה מאות צמחים בעלי תכונות שונות ויכולות ריפוי. הרפואה הסינית מחלקת את צמחי המרפא לקטגוריות שונות בהתאם למטרת הריפוי, יש צמחים לחיזוק אנרגיה (צ'י), יש שנועדו להרגיע את הנפש, יש מסלקי ליחה, משתנים ועוד.

צמחי מרפא יעילים בטיפול בבעיות גינקולוגיות, מערכת חיסון, להפרעות במערכת עיכול, למניעת כאבים ועוד. פורמולה של צמחי מרפא מורכבת משישה עד עשרה צמחים בדרך כלל.

דילוג לתוכן